Diva Pos

Satış Süreçleriniz için Perakende Sektörüne Özel Bulut Çözümü

Merkez birimleriniz ile bu birimlere bağlı şubeleriniz, satış noktalarınız ve bayilerinizin internet üzerinden erişerek kullanabileceği Diva POS, satış kanalınıza ait tüm stok, satın alma, satış, nakit akışı, kasa ve banka işlemlerini takip edebilmenizi ve yönetmenizi sağlar.

BTI tarafından uygulama, bakım, satış ve destek hizmeti verilen Diva POS, merkez birimleriniz ile şubeleriniz, satış noktalarınız ve bayilerinizin internet üzerinden erişerek kullanabileceği, satış kanalınıza ait stok, satın alma, satış, nakit akışı, kasa ve banka işlemlerini takip edip yönetebileceğiniz bir çözümdür.

Diva, 2013 Avrupa Bulut Ödülleri‘nde (Euro Cloud Awards) Türkiye’den aday gösterilen tek çözüm olmuş, ödüllerin Türkiye ayağında ise “Bulut Servisi Müşteri” kategorisinde 1.lik, “En İyi Bulut Servisi”nde ise 2.lik ödüllerine layık görülmüştür.

  • Türkiye’nin ilk SaaS (Software as a Service) modeli ile internet ortamında her yerden erişilebilen Diva, tüm satış noktaları ile satış sonrası servis hizmeti verdiğiniz hizmet noktalarında, distribütörlerinizde, depolarınızda, merkez ofisinizde ve diğer şubelerinizde entegre ve online çalışabilmenizi sağlar.
  • Kullanıcılara global standartlarda ve gelişmis bir bulut teknolojisi sunan Diva, ayrıca bir terminal, sunucu vb. donanımlara yatırım yapmaya gerek kalmadan, bilgileriniz size özel ayrılan “bulut”ta güvenle kaydedilir, korunur ve yedeklenir. Hem ilk yatırım maliyetinden kurtulur hem de kaynak kullanım oranında ödeme yapabilirsiniz. Ek bir  maliyet olmadan her zaman en güncel sürümü kullanabilirsiniz.
  • Firmanızın müşterileriyle temas ettiği tüm iş süreçlerinin birbiriyle entegre ve koordine edilebilmesi için organizasyon içindeki merkez ve tüm temas noktaları Diva ile aynı bilgiyi, aynı sistemde online olarak kullanır. Böylelikle merkez, satış noktaları, bayiler, mağazalar, servisler, tüketici hizmetleri, web siteleri tek bir sistemde tüm iş süreçlerini ve operasyonu yönetebilir. Yapılan herhangi bir hareket anında tüm noktalardan izlenebilir ve raporlanabilir.
  • Diva POS, ortak müşteri veritabanı sistemi ile tüm noktalarınızdan müşterilerinize eksiksiz hizmet verilebilmesini ve detaylı analizler yapılabilmesini sağlar. Satış noktalarınızdan alışveriş yapmış olan müşterilerinizin bilgilerini, aldıkları ürünleri, tüketici hizmetleri departmanınıza açmış oldukları çağrı ve taleplerini tek platformdan izleyebilirsiniz.
  • Herhangi bir veri merkezi/veritabanı kurulumuna gerek olmadan, kurulum ve uygulama için bir uzman beklemeden bulut üzerinden Diva POS’u çalıştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken internet bağlantısı olan bir bilgisayardan hesabınıza erişmektir.
  • Diva POS, kusursuz bir perakende yönetim sistemine sahip olabilmeniz için kullandığınız ERP ürünleriyle entegrasyon imkanı sağlar. Logo ürünleriyle entegre olarak da çalışabilen Diva POS ile merkez ve satış noktaları arasında kesintisiz bir bilgi akışı sağlayabilirsiniz.
  • Logo e-Arşiv ve e-Fatura çözümleriyle entegrasyonu sayesinde elektronik faturalarınızı Diva POS’ta düzenleyebilir, anlık olarak entegratöre gönderebilir, nihai tüketiciye e-Arşiv faturası veya “Takip No” bilgisi içeren irsaliye ile “Bilgi Fişi” düzenleyebilir ve aylık raporlarınızı entegratör tarafından GİB’e iletebilirsiniz.

T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan tebligler ile kapsama giren mükelleflere Yeni Nesil ÖKC kullanımı konusunda yasal zorunluluk getirilmiştir. Bu kapsamda değişen yapıya uygun olarak geliştirilen Diva POS ile kullanıcılar, Yeni Nesil ÖKC entegrasyonu sayesinde mevzuata tam uyumlu olarak çalışmaya devam edeceklerdir.